Hotel Pošta - Děčín 

Kapely

 

WYDLE

WYDLE

Adresa:

Děčín

Telefon:

603/111621

E-mail:

wydle@wydle.cz

WWW:

http://www.wydle.cz


Naše skupina vznikla v roce 1997 v Děčíně, s cílem oblažovat posluchače písničkami, které většina z nich zná. Kapelu založili Jitka Mirovská, Jan Mirovský, Michael Štěpánek a Jan Rudolf. Dalším členem se stal kytarista tehdejší folkové děčínské skupiny Lipo, Zdeněk Svoboda. Díky těmto osobnostem hudební děčínské scény se skupina dostala do podvědomí posluchačů svým kvalitním profesionálním přístupem.

Jak šel čas, kytaristé se střídali, takže kapelou prošli Petr Zmek, Jiří Prause a Víťa Štěpánek. Občas s námi hraje excelentní bubeník Jirka Holman. Nakonec se posledním stálým členem stal kytarista Josef Krulich, který k nám přeběhl od legendárního Yukonu. Tím pádem se naše sestava stabilizovala.

K našim největším úspěchům patří účast na celostátním finále Porty v Plzni, kam jsme se probojovali z regionálního kola v roce 2002. Dále jsme se účastnili několika regionálních hudebních festivalů, např. Bezmezná Mezná, Chlumecký guláš nebo Žatecké slavnosti chmele. Na těchto festivalech hrajeme svoje vlastní písničky, které opatřuje texty naše zpěvačka Jitka Mirovská, a činí tak téměř na počkání.

Vzhledem k tomu, že kapela má za sebou už pár let účinkování, oslavila velmi bujaře a ve velkém stylu své pětileté narozeniny, kdy její členové prokázali nejen svůj nesporný hudební talent, ale svým stálým posluchačům, návštěvníkům, kamarádům, příbuzným, milenkám a známým vyjevili i něco ze svého talentu hereckého. Za zmínku stojí nezapomenutelný okresní inseminátor Michael a jeho růžovoučké o tři čísla menší tepláčky, Pepíčkův vesnický buran i Jitčina dojička krav (nebo čeho vlastně), náčelníkova svazačka ve slušivé uniformě a v neposlední řadě Jeníkův dělňas s pravou nefalšovanou sbíječkou. O naší komponované show se ještě dlouho vyprávělo.

Po tomto úspěchu se nemohla nezrodit myšlenka podobnou show opakovat a poslední den v roce se stal tím pravým dnem, kdy naše hudební sdružení se mění ve sdružení hudebně-dramatické. Prostě jsme parta veselá, až do běla.